Wirtualne biuro Poznań – dlaczego to doskonałe rozwiązanie?

Planujesz otworzyć własną firmę lub już ją prowadzisz, ale chciałbyś zmienić jej lokalizację? Alternatywą dla biura indywidualnego i rejestracji firmy na adres zamieszkania jest wynajem wirtualnego biura. Wirtualne biuro Poznań to miejsce, które oferuje  wynajem adresu do rejestracji firmy, spółki, fundacji czy stowarzyszenia. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą czy średnią działalność. Usługi wirtualnego biura polegają na outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Dlaczego  warto skorzystać z usług wirtualnego biura? Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Zadzwoń, przyjdź lub napisz do nas – kontakt

Porozmawiajmy, omówmy potrzeby i możliwości. Ustalmy warunki i zawrzyjmy owocną współpracę.

Wirtualne biuro Poznań – zalety wynajmu

Powstanie wirtualnych biur jest odpowiedzią na potrzeby rynku oraz przedsiębiorców prowadzących własne firmy. Nie każdy chciałby rejestrować firmę na adres domowy, ponieważ to łączenie sfery prywatnej ze sferą zawodową. Przy wyborze takie rozwiązania, wszelkie kontrole państwowe odbywają się w miejscu zamieszkania, które jest jednocześnie siedzibą firmy. Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, prawda? To może wynajem indywidualnego biura? Koszt wynajmu lokalu, mediów, wyposażenia i personelu… Po co? To ogromne nakłady pieniężne, które mógłbyś przeznaczyć na rozwój firmy. Popularność e-biur rośnie, co jest efektem wielu zalet, jakie oferują wirtualne biura.

Wirtualne biuro Poznań – wpisanie opłat w koszty

Ile to wszystko kosztuje? Nie jestem w stanie w prosty sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ostateczna cena, jaką poniesiesz w przypadku wynajmu wirtualnego biura zależy od pakietu usług, który wybierzesz. Zależy Ci tylko na wirtualnym adresie? A może również na obsłudze poczty przychodzącej i korzystaniu z przestrzeni biurowej? Może chciałbyś organizować spotkania w salach konferencyjnych? Wirtualne biuro Poznań oferuje elastyczne pakiety usług, które są zależne od Twoich potrzeb. Jednakże bez względu na to, jakie koszty związane z wynajmem wirtualnego biura będziesz ponosił – możesz w całości wliczyć je w koszty uzyskania przychodu. Dzięki czemu obniżysz należny podatek dochodowy. Bez wątpienia jest to ogromna przewaga wirtualnego biura nad umiejscowieniem siedziby firmy w miejscu zamieszkania. Jeśli pokój w mieszkaniu jest wykorzystywany na cele prywatne, a jedynie dodatkowo na prowadzenie działalności gospodarczej, wydatki związane z posiadaniem takiego pomieszczenia mają charakter osobisty. Z tego powodu nie możesz wliczyć ich do kosztów uzyskania przychodów.

Oszczędność

Jak już wspomnieliśmy powyżej – prowadzenie indywidualnego biura dla własnej firmy generuje ogromne koszty. Do zobowiązań miesięcznych posiadania tradycyjnego biura musisz zaliczyć rachunki, opłaty za media, czynsz. Ponadto do kosztów dochodzą wynagrodzenia dla pracowników biurowych, którzy powinni regularnie się doszkalać i poszerzać swoje kompetencje, aby świadczyć dla Ciebie usługi najwyższej jakości. Dodatkowo, jeśli chcesz organizować spotkania, powinieneś liczyć się z kosztami wynajmu sal konferencyjnych. Te wszystkie elementy są ogromnym obciążeniem finansowym.

Dzięki wynajęciu wirtualnego wszystkie wymienione wydatki są eliminowane. Firma ponosi wyłącznie regularną opłatę abonamentową, której wysokość uzależniona jest od wybranych wariantów wchodzących w świadczone usługi. 

Kontrole skarbowe poza miejscem zamieszkania

Jeśli zdecydujesz się na wynajem wirtualnego biura, wszelkie Twoje dokumenty księgowe możesz ,,oddelegować’’ właśnie do jego siedziby. Po co? Wtedy urzędnicy państwowi nie będą przeprowadzać kontroli w Twoim miejscu zamieszkania, lecz w wirtualnym biurze. Ponadto pracownicy wirtualnego biura, przez wzgląd na liczbę zarejestrowanych firm z różnych gałęzi gospodarki, mają bardzo częsty kontakt z kontrolerami i wiedzą, czego się spodziewać.

Wirtualne biuro Poznań – dogodna i atrakcyjna lokalizacja

Wirtualne biuro Poznań jest zlokalizowane w samym centrum miasta. Dzięki czemu nie musisz jechać na jego obrzeża, aby przykładowo odebrać czekającą na Ciebie korespondencje. Możesz zrobić to ,,przy okazji’’, załatwiając inne  sprawy w centrum. Odpowiednia lokalizacja firmy wpływa pozytywnie na jej wizerunek. Rozpoznawalne adresy zwiększają renomę firmy, przez co budowane jest także zaufanie do świadczonych przez nią usług.

Wirtualne biuro Poznań – profesjonalna obsługa

Wynajmując wirtualne biuro Poznań, zapewniasz sobie tym samym wysoce wykwalifikowany personel, który z powodzeniem przejmuje wszystkie obowiązki biurowe. Nie musisz już niepokoić się pocztowymi wezwaniami. Odbieranie poczty, telefonów oraz inne codzienne działania w biurze mogą zabierać wiele czasu, który w przypadku korzystania z e-biura zostaje zaoszczędzony. Pracownicy wirtualnego biur pozostają z Tobą w stałym kontakcie, przekazując Ci najważniejsze informacje. Ponadto, w zależności od wybranego pakietu usług – mogą skanować dla Ciebie pocztę przychodzącą, odpowiednio kierować Twoich interesantów.

Zadzwoń, przyjdź lub napisz do nas – kontakt

Porozmawiajmy, omówmy potrzeby i możliwości. Ustalmy warunki i zawrzyjmy owocną współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *